AKTİVİTELER

Pozitif Eğitim ve Koçluk, Ankara

10 Haziran 2017 ONLINE KAYIT

"Öğretmenler için "Pozitif Eğitim ve Koçluk" yaklaşımlı gelişim ve sınıf yönetimi programı"

10 - 11 Haziran 2017 (Ankara, Açık Eğitim Programı)

 

Değerli üyelerimiz ve konuklarımız,

"Geleceğimiz çocuklarımız” demiştik geçen sene, bu sene de bu konudaki odağımızı koruyoruz… Geçen sene hazırladığımız eğitim programını bu sene hem eğitim kurumlarına sunuyor hem de açık eğitimler açıyor olacağız. Velisi bulunduğunuz okul yönetimlerini, aile birliklerini, tanıdığınız öğretmenleri ve genel anlamda çevrenizi bu programdan haberdar etme ve bizlere bu amaçla açılımlar sağlama konusunda desteğinizi bekliyoruz.

Ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanır yarınlara ulaşması için yapabileceğimiz en önemli yatırımın eğitime katkıda bulunmak olacağı düşüncesi ile EMCC Türkiye olarak koçluk ve mentorluk uygulamaları ile zenginleştirilmiş bir eğitim müfredatı hazırlamak, bunu özellikle K12 seviyesindeki öğretmenlerin hizmetine sunmak ve bir sonraki aşamada da YÖK'ü de ikna ederek eğitim fakültelerinde bir ders olarak üniversite programlarına dahil ettirmek amacı ile geçen sene yola çıkmıştık.

“K12 Pozitif Eğitim ve Koçluk“ çalışma grubu eş liderleri sevgili Elgiz ve Berrin'in özverili çalışmaları ile öğretmenlere pozitif eğitim ve koçluk yaklaşımını aktarmak amacıyl 2 gün 8 oturum olarak tasarladığımız bu eğitim programını geçtiğimiz Haziran ayında gönüllü öğretmenlerimize sunmuştuk. İçerik hem öğretmenler hem de anne babalar ile yaptıgımız focus grup çalışmalarının sonuçları ve öğrencilerle öğretmenlerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmiş, sevgili Berrin sayesinde International Positive Education Network (IPEN) de bize bu çalışmalarımızda destek olmuştu.2017 senesi içinde bu programı hem eğitim kurumlarına direk sunmak, hem de açık eğitimler düzenlemek için hazırız. Çocukların bireysel gelişimini desteklemek için öğretmenlere “Pozitif Eğitim ve Koçluk” yaklaşımını paylaşma amacı taşıyan bu programı açık eğitim olarak 10-11 Haziran 2017 tarihinde K12 seviyesinde görev yapan öğretmenlere sunmayı planlıyoruz. Zümre öğretmenlerinin yanı sıra rehber öğretmen ya da yönetici konumunda olan öğretmenlerin katılımının daha sonraki aşamlardaki hedeflerimize hizmet edeceğini düşünüyoruz. Öğretmenlerimizin bu programdan büyük fayda sağlayacaklarına inanıyoruz. Keza bu eğitime katılacak üyelerimizin de eğitimci eğitim süreçlerini tamamlayıp bu eğitimin daha geniş kitlelere ulaştırılması konusunda aktif desteklerini de bekliyor olacağız.

Bu programı katılım için yönlendirebileceğiniz öğretmenleri ve eğitim kurumlarını bizimle (emcc.turkey.tr@gmail.com / Sinem Narçin) irtibata geçirebilirseniz çok memnun oluruz.

Çok önem verdiğimiz bu gönüllü çalışmamıza göstereceğiniz ilgi ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyorum.


Dr. Riza KADILAR
EMCC Türkiye, YK Başkanı

 

 

"Öğretmenler için "Pozitif Eğitim ve Koçluk" yaklaşımlı gelişim ve sınıf yönetimi programı"

13 - 14 Nisan 2017

 

POZİTİF EĞİTİM VE KOÇLUK PROGRAMI

Pozitif psikoloji; Son 20 yılda psikoloji bilimine getirdiği farklı bakış açısıyla, bireylerin ve toplulukların esenliğini (well-being) artıran faktörleri keşfetmeye ve teşvik etmeye odaklanıyor. Başarı mı mutluluğu getirir yoksa mutluluk mu başarıyı sorusuna ilişkin, bu alandaki bilimsel çalışmalar, mutluluğun başarıyı getirdiğini gösteriyor.

Koçluk; Pozitif psikolojinin uygulama alanlarından ve 21 yüzyılın becerilerinden biri olan koçluk öğretmenlerde kişisel farkındalığı artırarak öğrenci ile daha kolay ve sürdürülebilir bir iletişim ortamı yaratmalarını destekliyor

“Pozitif Eğitim ve Koçluk” programının amacı, öğretmenlerin çocukların gelişimindeki kritik rollerinden hareketle, önce öğretmenlerin kendi gelişimlerinde sonra eğitim kurumlarının olumlu bir öğrenme ortamı yaratarak esenlik dolu kurumlar olmasına olanak sağlıyor.

İki günlük program egzersizlerin, oyunların, grup çalışmalarının yer aldığı interaktif bir formatta gerçekleşecektir.

 

Programı Destekleyen Kurumlar

Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi – EMCC (MailScanner has detected a possible fraud attempt from "click.icptrack.com" claiming to be www.emccturkey.com)

Uluslararası Pozitif Eğitim Ağı - IPEN (MailScanner has detected a possible fraud attempt from "click.icptrack.com" claiming to be www.ipositive-education.net)

İz Koçluk Eğitim ve Danışmanlık- MailScanner has detected a possible fraud attempt from "click.icptrack.com" claiming to be www.izkocluk.com

Berrin Baş- MailScanner has detected a possible fraud attempt from "click.icptrack.com" claiming to be www.berrinbas.com

 

PROGRAM İÇERİĞİ

Pozitif Psikoloji ve Koçluk Nedir?

· Pozitif Psikoloji Neye Bakar?

· Pozitif Eğitim Nedir?

· Koçluk Neye Odaklanır?

· Koçluk Nedir Ne Değildir?

Duyguları Anlamak

· Duygular Tanımak

· Duygular ve Öğrenme İlişkisi

· Duyguları Yönetmek

Etkin İletişim Becerileri

· Öğrenme Ortamını Tasarlamak

· Ortak Hedefler / Smart Hedefler

· Aktif Dinlemek

· Soru Sormak

· Aktif Yapıcı İletişim ve Empati

Gelişen Zihin ve Geri Bildirim

· Sabit Zihin vs. Gelişen Zihin

o Okulda ve Sınıfta Gelişen Zihin Bakış Açısı

· Koçlukta Geri Bildirim Vermek

o Geri Bildirimde Aktif Yapıcı İletişimi Kullanmak

o Geri Bildirimde Empatik İletişimi Kullanmak

Güçlü Yönleri Fark Etmek ve Kullanmak

Güçlü Yönler
o Güçlü Yönler Yaklaşımı Nedir?

o Güçlü Yönler Nasıl Keşfedilir?

 

Programın Hedef Kitlesi: İlkokul, ortaokul ve lise (K12) öğretmenleri

Programı Süresi : 16 saat / 2 tam gün

Katılımcı Sayısı : 16 Kişi (en fazla)

Katılım Bedeli : emcc.turkey.tr@gmail.com adresinden lütfen bilgi sorunuz…

 

Eğitim dili Türkçedir.

 

REKLAM: