AKTİVİTELER

Mentorluk :

28 Mayıs 2015

Mentorluk : " Yönetim Kurullarında Kadın" şirketler arası mentorluk programı  | 28 Mayıs 2015

Konuk Konuşmacılar:  Tayfun Beyazıt, Lale Saral Develioğlu, Selen Kocabaş, Hande Ocak Başev

KeyNote: Hande Yaşargil Ateşağaoğlu 

 

Değerli üyelerimiz ve dostlarımız, 

Mentorluk uygulamaları üzerine ayırdığımız 28 Mayıs tarihli toplantımızda derneğimizin kurucu başkanı sevgili Hande'yi Praesta ve Forbes işbirliği ile hayata geçirdikleri şirketler arası mentorluk anlamında ülkemizdeki belki de en kapsamlı mentorluk projesini bizlerle paylaşması için konuk ediyor olacağız.

Aynı zamanda Türk iş dünyasına kendi alanlarında çok önemli katkılarda bulunmuş çok değerli konuk konuşmacılarımızla da beraber olacağız. Hem uyguladıkları mentorluk programı, hem de kendi deneyimleri hakkında izlenimlerini bizlerle paylaşacak olan değerli konuk konuşmacılarımızla beraber dolu dolu geçeceğine inandığımız 28 Mayıs akşamı programımıza hepinizi bekliyor olacağız. 

Konuk konuşmacılarımızın kısa öz geçmişlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:  

Tayfun Beyazıt, Lale Saral Develioğlu, Selen Kocabaş, Hande Ocak Başev, Hande Yaşargil Ateşağaoğlu

 

Yer:

Grand Hyatt Istanbul, Taksim

Tarih:

28 Mayıs 2015

Saat:

18.30 - 21.00

   

 

Yönetim Kurulunda Kadın

Şirketler arası mentorluk Programı

Yönetim Kurulunda Kadın programı, ekonomimizi yönlendiren kurumlarımızın en üst karar mercilerinde daha fazla kadın olabilmesi için başlatılmış bir inisiyatiftir. Liderlik gelişimi  ve koçluk/ mentorluk konusunda uzman Praesta Türkiye ve Orta Doğu ofisi ile Forbes Türkiye dergisi işbirliğiyle ve iş dünyamızdaki liderlerinin gönüllü katılımıyla yürütülen bu program, başarıyla tamamladığı birinci döneminin ardından gelişerek yoluna devam etmektedir.

Çeşitlilik konusu, demokrasilerde olduğu gibi ekonomilerde de sağlıklı ve bütünsel karar mekanizmaları oluşturabilmek için kaçınılmazdır. Üniversite mezuniyetinde ve işe giriş pozisyonlarında popülasyonun yarısını oluşturan kadınların en üst karar noktası olan yönetim kurullarında aldıkları yerin tüm dünyada kota sahibi ülkeler hariç son derece düşük olması, ekonomik, sosyal ve toplumsal alanlar için büyük risk taşımaktadır. Yönetim Kurulunda Kadın programı da “şirketlerarası mentorluk” uygulaması sayesinde birçok hedefe aynı anda ulaşabilmektedir.

SPK’nın yönetim kurullarında %25 kadın üye oranını hedeflediği bu dönemde, bir yandan donanımlı ve bu alanda görev almaya hevesli kadın aday havuzumuzu geliştirirken, öte yandan birinci dönemi tamamlamış olan kadın adaylarımızın yönetim kurullarına atanabilmeleri için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

EMCC Türkiye’nin bu toplantısında amacımız Mentor ve Mentilerinin son derece etkili liderler olduğu ve tamamen gönüllüğe dayalı olan bu programdan öğrendiğimiz dersleri bir ‘iyi örnek’ olarak meslektaşlarımızla paylaşmak ve benzer uygulamaları cesaretlendirmek ve güçlendirmektir.

 

 

 

REKLAM: