AKTİVİTELER

Travma Farkındalık Serisi 5

08 Mayıs 2017 ONLINE KAYIT

EMCC / TRAVMA FARKINDALIK SERİSİ 5

8 Mayıs / Klinik Psikolog Ayşegül Kalem ve Ersin Bayramkaya

 

Değerli üyelerimiz ve meslektaşlarımız, 

Travma farkındalık serimize 8 Mayıs Pazartesi akşamı klinik psikolog  Ayşegül Kalem ve Ersin Bayramkaya  ile devam ediyoruz. 

Konuklarımız  ¨Seans Odasından Sahaya Travma: Kitaplarda Okumadıklarınız¨ başlıklı konuşmalarında, yıllardır hem gönüllü olarak yaptıkları travma çalışmalarından hem de terapi deneyimlerinden yola çıkarak bizimle Travma ve Etkileri üzerine paylaşımda bulunacaklar. 

Saat: 18.30 - 20.30

Mekan: CoachingLand, Gayrettepe 

Katılım 16 kişi ile sınırlıdır.    

Etkinliğe bizzat katılım sağlamak için lütfen web sitemizden kayıt yaptırınız. Katılım için kayıt yaptırmak şart olup etkinlik ücretsizdir. 

 

 

Bu söyleşileri “ZOOM” üzerinden de üyelerimize sunuyor olacağız. Zoom katılımı ile ilgili şifreyi katılım bilgisini bize ilettiğinizde alıyor olacaksınız... Söyleşilerin saatleri ve mekan adreslerini bilahare sizlere duyuruyor olacağız. 

Önümüzdeki günlerde böylesine travmaları konuşmamıza hiç gerek olmayan bir döneme girmemiz temennimizi koruyoruz. Ancak EMCC Türkiye olarak üzerimize düşeni yaparak bizleri zorlayabilecek bu konuda camiamıza destek olmaya devam edeceğiz… 

Saygılarımla, 

 
 
Dr. Riza KADILAR
EMCC Türkiye YK Başkanı
 

 

 

Seri kapsamında bütün toplantılar:

 

Travma Farkındalık Serisi, hayatı olumsuz etkileyen olaylar karşısında içinden geçtiğimiz değişimleri anlamamıza ve bu değişimlerden geçen diğerlerine tanıklık ettiğimizde Koç olarak sorumluluklarımızı öğrenmemize yardımcı olmak amacı ile bir araya getirilmiştir.

Serinin ilk konuşmacısı 20 Mart tarihinde Şule Kutlay olacak. ¨Uçurumdan Bakma Cesareti¨ başlıklı konuşmasında değişimin birey üzerindeki etkilerinden, esnek ve dayanıklı olabilmenin ne kadar mümkün olabildiğinden bahsedecek.

Seri  27 Mart tarihinde Psikolog Dr. Ayşegül Önk Eray ile devam edecek. - ¨Travma Nedir?¨başlıklı konuşma, bireysel ve toplumsal travmaların özelliklerini ve etkilerini anlatacak.

3 Nisan tarihinde Uzman Psikolojik Danışman Funda Tekelioğlu- ¨Travma ile Başaçıkma Becerileri¨ başlıklı konuşmasında kriz durumlarında ve travmatik yaşantılarda kişinin başaçıkma becerileri üzerine bizlerle çalışacak.

17 Nisan tarihinde Sinan Fındıkoğlu Travma Sonrası Stres Bozukluğu’ nun etkilerini azaltıp, buna maruz kalanları hızla sağlığına kavuşturan bir zihin tekniği olan Transandantal Meditasyonun dünyada bu alanda uygulanmış örneklerini ve beraberinde yapılmış bilimsel çalışmaları anlatacak.

8 Mayıs tarihinde her ikisi de Klinik Psikolog  olan Ayşegül Kalem ve Ersin Bayramkaya da ¨Seans Odasından Sahaya Travma: Kitaplarda Okumadıklarınız¨ başlıklı konuşmalarında, yıllardır hem gönüllü olarak yaptıkları travma çalışmalarından hem de terapi deneyimlerinden yola çıkarak bizimle Travma ve Etkileri üzerine paylaşımda bulunacaklar.

REKLAM: