PP Talks

PP TALKS 19 Mart 2016

19 Mart 2016

 

Bu yılın 2. PP Talks’unu, 19 Mart’da Işık Üniversitesi ev sahipliğiyle Maslak Kampüsü’nde gerçekleştirdik.

 

https://www.youtube.com/edit?video_id=d6kJfwIGj6Q

.

Kimler, neler konuştu derseniz;

 

Ne kadar zenginsiniz?

15 yıl boyunca kurumsal hayatta yöneticilik yaptıktan sonra insanların hayatına dokunmayı kendi hikayesi seçmiş bir psikolog. İlişki ve çift terapisti, eğitim danışmanı, eğitmen ve konuşmacı koçu, kendi markasının kurucusu bir girişimci. Pozitif psikoloji bilimiyle kurumsal deneyimi buluşturan bir HR profesyoneli, Kuzey ve Duru’nun annesi Aslı Taş Kayabaş'la Positive Psychology Talks'da birlikteydik!

 

 

"Ya daha iyi bir iş bulamazsam?"

"Konu komşuya ne derim?"

"İyi-kötü bu düzeni bozmaya değer mi?"

Bu ve benzeri tüm bu korkularımızı yıkıp geçecek enerjisiyle, girişimcilik dünyasına üniversitede ajans kurarak adım atmış bir işletmeci, TÜGİAD Girişimcilik Yarışması 1.'lik ödülü sahibi, kurumsal hayatta MT'likten sonra iş geliştirmeyi de deneyimleyip, hayatını değiştiren Tezgahçılar'ı kurmak için tüm kurumsal kariyerini bir çırpıda bırakan Burçak Yıldırım, bir kadın girişimci olarak hikayesindeki inişleri ve çıkışlarını bizimle paylaşmak için Positive Psychology Talks'daydı!

 

 

İyimser bir bakış açısına mı ihtiyacınız var?

Daha iyi dünyalar kurmanın önce hayal etmekle, sonra o hayalin gerçekleşeceğine dair bir umudu sıcak tutmakla ve en güçlü silahlarımızı kuşanıp harekete geçmekle ilgili olduğunu düşünen ve otuz yıldan fazla kurumsal hayat tecrübesinde bunu her an yaşayan ve yaşatan bir endüstri mühendisi...

Kurumsal hayattaki liderlik rolünü, hayatına koçluğun girmesiyle rafa kaldıran bir koç, mentor, eğitmen, konuşmacı ve danışman...

http://kocunkesifgunlugu.blogspot.com.tr'de insanların ruhuna dokunan amatör bir yazar, gezgin ve fotoğrafçı Cenk Doğru, tarihte belki de hiç duymadığınız ya da fark etmediğiniz resilience hikayelerini bize anlatmak için Positive Psychology Talks'daydı! 

 

Geleceği şekillendirmek size nasıl mümkün?

 

Araştırma görevliliğinden, öğretmenliğe ve sonra koçluğa uzanan yolculuğuyla bambaşka bir coğrafyacı...

Türkiye’de gençlere özel akademik performansı artırmaya yönelik ilk koçluk programı olan “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” ve “Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite” koçluğu programını "gençlere nasıl daha iyi yardımcı olurum?” arayışlarıyla tasarlamış bir koç...

Gençlere, anne-babalara ve öğretmenlere; başka bir eğitim-gelişim anlayışının mümkün olduğu gösteren bir eğitmen Elgiz Henden, 19 Mart'ta "Resilience"ı gençler, aileleri ve öğretmenleri üçgeninde incelemek için Positive Psychology Talks'daydı!

 

 

Engeller yalnızca zihnimizdedir!

Çocuk yaşta geçirdiği rahatsızlık sonrası 15 yaşında tekerlekli sandalyesi ile atletizme başlayan bir genç. Masa tenisi ve okçulukta uzun yıllar Türkiye dereceleri alan, 21 yaşında yüzerek boğazı geçen, Türkiye'de engelliler konusundaki farkındalığı yaratan ilk adımlardan çoğunu atan, bir sporcu. Türkiye’nin ilk bedensel engelliler spor kulübünün, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın, Türkiye Paralimpik Olimpiyat Komitesi ve daha bir çok oluşumun kurucusu Erdem Göksel, ülkemizde yarattığı bu muhteşem değişim hikayesini  Positive Psychology Talks'da bizlerle paylaştı.

 

 

Şiddet nerede başlar?

 

Uzun yıllar çeşitli yerel ve uluslararası hukuk bürolarında görev almış, küresel holdinglerde yönetim kurulu üyelikleri ve üst düzey yöneticilik yapmış bir hukukçu. 2008’den bu yana “Şiddetsiz İletişim” dili ve bilinci üzerine yoğunlaşmış bir arabulucu, diyalog ve iletişim tasarımcısı, empatik kolaylaştırıcı. Şiddetsizlik ve sufizm odaklı bir yol benimsemiş bir danışman, Metin Reyna, hayatımızın odağına insani ihtiyaçlarımızı oturttuğu “Değişim – Dönüşüm’de 5D” yaklaşımıyla şiddetsizliğin mümkün olduğunu bize anlatmak için  Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Hepimizin içinde bir gökkuşağı var... Sizinki ne renk?

Mutluluk koçluğuna ve eğitimciliğe gönül vermiş bir hukukçu, televizyoncu, gazeteci, reklamcı, iletişimci, öğretim görevlisi, yönetim danışmanı. Dünya'nın en mutlu çocuğunun annesi bir mutluluk koçu, eğitmen. Mutluluğun sırrını daha çok insanla paylaşmak için kendi mutluluk formülünüzü bulmanın yollarını ve bu güne kadar içinde tuttuklarını anlatmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Hayallerini gerçek kılarken harikalar yaratmış, kelimenin tam anlamıyla 'global bir lider' Karbon piyasaları hakkında yayınlanmış ilk Türkçe kitabın yazarı, sürdürülebilirlik, enerji, yatırım bankacılığı, ekonomi gibi konularda yol çizen bir üst düzey yönetici, yazar, konuşmacı ve uzman.

Desteklediği, kurucusu veya öncüsü olduğu birçok oluşuma ek olarak European Mentoring and Coaching Council - EMCC Turkey başkanı, üst düzey bir koç.

Ve  Positive Psychology Talks'un en büyük destekçisi bu kez bize tutkuyu anlattı.

 

 

Zor zamanlarda "resillient" olmayı neye borçluyuz?

Dünya Pozitif Psikoterapi Birliği uluslararası eğitici psikoterapist, Psikiyatrist ve öğretim üyesi. 22 yıllık hastane deneyimiyle, Uluslararası Transkültürel ve Pozitif Psikoterapi Merkezi İstanbul Merkez Başkanı. Pozitif Psikoterapi eğitmeni, zor zamanlarda bakış açımızı değiştirmenin önemini ve sonuçlarını bizimle paylaşmak için  Positive Psychology Talks'da bizlerleydi!

 

 

Neye güveniyorsunuz?

Başarı tutkusundan, insan meraklısına dönüştüğü için eğitmenlik ve koçluk mesleğine geçiş yapan, askeri eğitim almış, profesyonel hayatına satış teşkilatında başlamış ve devam ettirmiş, hayatında keskin virajlar dönmüş bir lider koçu.

Hemen hemen her şeye karşı merakı bitmeyen çocuk ruhlu bir romantik. Okuma hızından daha fazla kitap almayı başaran, fotoğraf, boks, motosiklet, bağlama gibi birbiriyle hiç alakası olmayan hobilerle parça parça ilgilenen bir maymun iştahlı.

İnsanlığın gittiğini düşündüğü doğrultuda, katkı vermenin işi olduğunu düşünen, “bu kadar basit kelimelerle bu kadar karmaşık bir şeyi nasıl anlatıyorsun?” geri bildirimini duyunca şaşıran bir iletişimci, Serdar Lale güvendiklerimizi keşfettirmek için  Positive Psychology Talks 'da bizlerleydi.

 

 

Turkcell'de yarattığı harika işlerle efsaneleşmiş bir iletişimci. Harekete geçmek ya da geçmemek... İşte bütün mesele bu!

Başarısını kalbinin güzelliğinden alan bir lider...

Her zaman aksiyona geçmenin önemini anlatmış bir danışman Yusuf Özer, düşüncede kalan ve kalmayanın arasındaki farkı anlatmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.