PP Talks

PP TALKS 14 Ocak 2016

14 Ocak 2016

İlk gözağrımız için 14 Ocak’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı ev sahipliğinde Santral İstanbul’da buluştuk.

           

https://www.youtube.com/watch?v=wjCbVHFU57k

 

Kimler, neler konuştu derseniz;

 

 

Kendi hata ve yetersizliklerine anlayış gösterebilme (öz-anlayış), mükemmeliyetçilik, bilinçli farkındalık ve merhamet-odaklı terapi konularında uzmanlaşmış bir pozitif psikolog. 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)'nde başlayan yolculuğuna, Londra'da "Kişilerin hata ve yetersizlikleri karşısında kendilerine anlayış gösterememe nedenleri" konulu tez çalışmasıyla devam etmesi ise onun pozitif psikoloji tutkusunun en güzel meyvesi belki de. Aydan Bayır, The School of Life Istanbul desteğiyle Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Potansiyeli içteki “en iyi”yi ortaya çıkararak gerçekleştirmeyi sağlama tutkusuyla ekonomi lisansından yıllar sonra Pozitif Psikoloji dünyasına adım atan bir eğitmen. 

Türkiye'de K12 eğitim sisteminde, pozitif eğitim yaklaşımını teşvik etmek için çalışan Uluslararası Pozitif Eğitim Ağı’nın (IPEN) Türkiye temsilcisi.

Dünya’da liderlik gelişimine destek olmak için WYSE’nin Türkiye elçisi bir koç ve fasilitatör. Berrin Baş bize neden ve nasıl pes etmeden yola devam edeceğimizi anlatmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.  

 

 

Duygusal ve sosyal zeka, pozitif liderlik, çalışan bağlılığı, kurum kültürü gibi konularda uzman, öncü bir koç. Türkiye’nin ilk koçluk programı olan “Gelişimsel Keşif Koçluğu” modelinin yaratıcısı, “Yönetimde Koçluk Yaklaşımı” kitabının eş yazarı. 

OGAD Otizm Güçlü Aile Derneği'nin kurucusu ve Kuzey'in annesi. Demet Uyar bize asıl güzelliğin her şey bitti dediğimizde başladığını anlatmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Ayaklarını yerden hiç ayırmayan bir hayalperest. 

Büyük oyunculardan korkmadan sahaya emin adımlarla girip, oyunda takımıyla  sapasağlam duran bir takım kaptanı. 

Sonsuz bir marka yaratma tutkusuyla durdurak bilmeden çalışmaya devam eden bir kadın. 

Deren Özytürk 7 yıllık serüvenini paylaşmak için Positive Psychology Talks’da bizlerleydi.

 

 

Bir eğitimci, bir koç, bir fotoğrafçı, hem taşa hayat veren, hem de tasarladığı dramalarla hayata bambaşka yönlerden baktıran ve tüm bunlarla insan kaynakları kariyerine çok boyut katmış bir sanatçı. Ama en önemlisi o kötü hastalığı yenmiş bir "Survivor"!

Fatma Yıldız hikayesini paylaşmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Aksemseddin olmasaydı, belkide Fatih Sultan Mehmet'in başka biçimde hatırlanacağını düşünen, insanların yüreklerine mütevazı bir katkı yapmak için yola çıkmış eski bir subay. 

Uluslararası düzeyde yönetici koçu, öğrenme tutkunu, merakı bitmeyen bir danışman.

Varabileceği yeri düşünmeden, yolculuğun tadını çıkarmak ve bir küçük hoş seda bırakmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Üçü de profesyonel hayatlarında uluslararası birçok başarılara imza atmış, üç Kadın, üç Profesyonel, üç Girişimci, üç Anne ve ortak hayaller!

Gün gelip de artık kendi işimizi yapmalıyız dedikten sonra bir araya gelip yalnızca böyle çalışmak olmaz demişler, pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atıp, gurur duydukları çocuklar yetiştirmişler.

Şimdi de yine ezber bozan işler, hayaller peşinde, İŞ'te mutluluğun Türkiye’de ve hatta dünyada elçisi olma peşindeler.

Ve bizlere 'Umut bir strateji olabilir mi?' diye sormak için için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Örgütsel Psikoloji Programı öğretim görevlisi. Hayatının temeline psikolojiyi koymuş bir İzmir'li. Akademik kariyerini pozitif psikoloji ve örgütsel psikolojiyle şekillendirmiş bir psikolog. Ve umut & yılmazlığın sadece bireysel olmadığını bize anlatmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi. 

 

 

Türkiye’de sesi duyulmayan korunma ihtiyacı olan çocukların sesi bir Koruncuk Vakfı / Bolluca Çocukköyü elçisi. Çanakkale’de bir kunduracı olan Mevlevi dede Can Baba'dan beri tasavvuf aşığı. 2012 yılından günümüze Afrika'da sürdürülebilir kalkınma projeleri üretip on binlerce insanın hayatında fark yaratmış Sen-De-Gel derneğinin İbrahim Betil Bey ile birlikte kurucusu. 

Kerim Urallı kendimize yolculuk için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

17 yaşında basketbol yıldız milli takımı ile ülkesini temsil etmiş, yaşadığı rahatsızlıktan sonra Gençler Türkiye Basketbol Şampiyonasında sayı kralı, en iyi oyuncusu ve en iyi guardı olarak dönüş yapmayı başarmış eski bir Galatasaray’lı basketbolcu.

Sonrasında bu disiplinle iş hayatında koşar adımlarlarla başarılarını sürdürmüş eski bir CEO. TV ve animasyon dunyasına çığır açan yapımlar gerçekleştirmiş bir girişimci. 

Mehmet Altıoklar, babasının "ne politika ne askerler bu dünyayı kurtaramaz artık, siz kurtarabilirsiniz" sözünü yaşatmak icin Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Neredeyse yarım asırlık yönetim deneyimiyle, iş hayatında oyunun kurallarını belirlemiş bir lider. Başarının yalnızca ekip olarak yaratılabildiğine inanan bir oyun kurucu.

Düşmeden nasıl kalkacağını planlayan ve krizin içindeki fırsatları çok uzaktan görebilen uzman bir bankacı.

Mehmet Erten krizi nasıl fırsata çevirebileceğimizi konuşmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

İnsan hayatında fark yaratma tutkusuyla, işletmeci temeliyle atılıp BT sektöründe ülkede, bölgede ve dünyada pazarlamanın her alanında yeniyi aramış bir hümanist.

Görev aldığı uluslararası organizasyonlarda global ölçekte yarattığı yeni yönetim yaklaşımıyla öncü olmuş bir lider.

Yaşadığı rahatsızlıkla, katettiği onca yola dönüp bakmadan yoldan çıkıp kendine tutkusuyla yeni bir yol yaratan bir anne.

Meltem Kınacı keşfedilmemiş yollarımızı bulmamız için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Hayallerini gerçek kılarken harikalar yaratmış, kelimenin tam anlamıyla 'global bir lider'. Karbon piyasaları hakkında yayınlanmış ilk Türkçe kitabın yazarı, sürdürülebilirlik, enerji, yatırım bankacılığı, ekonomi gibi konularda yol çizen bir üst düzey yönetici, yazar, konuşmacı ve uzman.

Desteklediği, kurucusu veya öncüsü olduğu birçok oluşuma ek olarak European Mentoring and Coaching Council - EMCC Turkey başkanı, üst düzey bir koç. Ve #PositivePsychologyTalks'un en büyük destekçisi, hayatının en kritik anlarında nasıl yılmadan yoluna devam ettiğini anlatmak için bizlerleydi!

 

 

Rejim değişikliğiyle İran'dan kaçan ve hayatı tamamen değişen bir çocuk.

Eğitim hayatını 3 kıtada tamamlamş bir danışman.

AN'a ve gücüne inanan bir bilge. Ve bu zamana kadar birçok çocuk ve yetişkine yaptığı gibi bizim de günümüze ışık saçmak için Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.

 

 

Markalara değil, onlara hayat veren insanlara inanan bir marka danışmanı.

Şirketlerin, ülkelerin ve şampiyonların potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olan bir danışman.

'Brand is YOU' konferansının yaratıcısı ve 'Brandmap' dergisi yazarı, Positive Psychology Talks'da bizlerleydi.